AOKAda Buyuk Britaniya kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi
Bugun Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida Buyuk Britaniyaning axborot texnologiyalari sohasidagi yirik kompaniyalaridan biri — «Bikal» kompaniyasi Kuzatuv kengashi a’zosi, «SC Strategy Limited» kompaniyasi direktori, Britaniya parlamenta Lordlar palatasi a’zosi A.Karlayl hamda Agentlik direktori o‘rinbosari Ulug‘bek Azamov ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot davomida ikki davlat o‘rtasida axborot sohasidagi hamkorlikni kuchaytirish masalalari hamda O‘zbekistonda olib borilayotgan islohotlar va so‘nggi yillardagi ijobiy o‘zgarishlarni хorijiy auditoriyaga yetkazish masalalari muhokama etildi.
A.Karlayl xorijda, xususan, Buyuk Britaniyada O‘zbekistonga nisbatan qiziqish yuqori ekanini qayd etdi. Britaniyaliklar biznes, iqtisodiyot, turizm va madaniyat sohalariga oid yangiliklarni muntazam kuzatib borayotgani ta’kidlab bu boradagi ishlar ko‘lamini kengaytirishda ko‘maklashishga tayyor ekanini bildirdi.
O‘z navbatida, U.Azamov ham Agentlik ushbu yo‘nalishdagi hamkorlikdan manfaatdor ekani, taklif etilayotgan loyihalar qo‘llab-quvvatlanishini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida o‘zaro ishonch va hurmatga asoslangan ikki tomonlama aloqalarni mustahkamlash yuzasidan fikr almashildi.

В АИМК состоялась встреча с представителями британской компании
Сегодня в Агентстве информации и массовых коммуникаций состоялась встреча с участием члена Наблюдательного совета одной из крупных компаний Великобритании в сфере информационных технологий «Bikal», директора компании «SC Strategy Limited», члена Палаты лордов парламента Великобритании А. Карлайла и заместителя директора Агентства Улугбека Азамова.
В ходе встречи обсуждены вопросы укрепления сотрудничества между двумя странами в информационной сфере, а также доведение до зарубежной аудитории проводимых в Узбекистане реформ и положительных изменений за последние годы.
А. Карлайл отметил высокий интерес к Узбекистану за рубежом, в частности в Великобритании. Также он подчеркнул, что британцы регулярно следят за новостями в сферах бизнеса, экономики, туризма и культуры, и выразил готовность оказать содействие в расширении масштабов работы в этой области.
В свою очередь, У. Азамов отметил заинтересованность Агентства в сотрудничестве в этом направлении, а также готовность оказать поддержку предлагаемым проектам.
В завершение встречи стороны обменялись мнениями по вопросам укрепления двусторонних связей, основанных на взаимном доверии и уважении.