Тошкентда “INFOLIB – 2022” XI Миллий ахборот-кутубхона ҳафталиги ва “Tashkent Book Fest” III Тошкент халқаро китоб кўргазма-ярмаркаси ўтказилади
24.10.2022, 18:00
Барча китобсеварлар, ношир ва матбаачиларни “Китобсевар миллат” шиори остида 2022 йил 31 октябрь – 4 ноябрь кунлари Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий кутубхонаси ва ҳудудий ахборот-кутубхона марказларида анъанавий ўтказиб келинаётган “INFOLIB – 2022” XI Миллий ахборот-кутубхона ҳафталиги ҳамда 2-4 ноябрь кунлари пойтахтимиздаги “OʻZEKSPOMARKAZ” мажмуасида бўлиб ўтадиган “Tashkent Book Fest” III Тошкент халқаро китоб кўргазма-ярмаркасига таклиф этамиз.
Тадбирлар давомида китоб мутолааси ва китобхонлик маданиятини оширишга бағишланган тадбирлар, хорижий ва маҳаллий китоб маҳсулотлари билан танишиш, янги асарларнинг тақдимотлари, ёзувчи, шоирлар ҳамда соҳа мутахассислари билан ташкил этиладиган давра суҳбатлари, семинарлар, маҳорат дарслари ва тренинглар, шунингдек, турли акция ва китоб танловларида иштирок этиш имконига эга бўласиз.
Барчангизни “INFOLIB – 2022” XI Миллий ахборот-кутубхона ҳафталиги ва “Tashkent Book Fest” III Тошкент халқаро китоб кўргазма-ярмаркасида кутиб қоламиз!
Қўшимча маълумотларни “tashbookfest.uz” сайти ёки (71), 244-23-72, 244-35-35 рақамлари орқали олишингиз мумкин.

В Ташкенте пройдут XI Национальная информационно-библиотечная неделя «INFOLIB - 2022» и III Ташкентская международная книжная выставка-ярмарка «Tashkent Book Fest»
24.10.2022, 18:00
Приглашаем книголюбов, читателей, издателей и полиграфистов, специалистов информационно-библиотечной сферы принять участие в традиционной XI Национальной информационно-библиотечной неделе «INFOLIB - 2022», проходящей с 31 октября по 4 ноября в Национальной библиотеке Узбекистана и во всех информационно-библиотечных центрах страны, а также посетить III Ташкентскую международную книжную выставку-ярмарку «Tashkent Book Fest», экспонируемую в  столичном комплексе «УЗЭКСПОМАРКАЗ» со 2 по 4 ноября проходящих под общенациональным девизом «Читающая нация!»
В рамках программы планируются мероприятия, посвященные популяризации книг и чтения, повышению читательской культуры, будет представлена книжная продукция ведущих зарубежных и отечественных издательств, презентации новых произведений и творческие встречи с современными авторами, писателями, поэтами, а также организованы семинары, мастер-классы и тренинги при участии специалистов издательско-полиграфической и информационно-библиотечной сферы, проведены книжные акции и конкурсы.
Ждем всех на “INFOLIB – 2022” и “Tashkent Book Fest-2022”, вход на мероприятия свободный
Получить дополнительную информацию можно на сайте “tashbookfest.uz” или по телефонам (71) 244-35-35, 244-23-72